• Siyah LinkedIn Simge
  • Siyah YouTube Simgesi
  • Instagram - Siyah Çember
  • Facebook Basic
  • Twitter Basic

Statcosmos © 2020 Tüm hakları saklıdır.

 

Atölye/İstasyon Organizasyonları

Mevcut pahalı ürünlerin yerine ekonomik ve ergonomik ürünler üretiyoruz.

Öğrencilerimiz, bu ürünlere hem bizleri ziyaret ettiklerinde hem davet edildiğimiz etkinliklerde hem de online satış platformumuzdan ulaşabiliyor ve satın alabiliyorlar. Kullandığımız argümanları birer araç olarak görüyoruz. Birkaç sene sonra bugünün ulaşılabilir ürünleri olmayacağından bu argümanları yapabilecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Erken yaşta bilimsel süreç becerilerini katmayı hedeflemiş durumdayız.

1. Düşünme - Keşfetme
2. Araştırma - Tanımlama
3. Üretim - Prototip
4. Test Etme
5. Sergi - Sunum

Bir işi yaparken, bir atölyeyi çözümlerken veya bir şeyi düşünürken bilimsel süreçlere göre "en azından" belli bir sisteme göre hareket edebilmeyi kazandırmış oluyoruz. Muza dokunup müzik çalmayı değil muza dokunup müziği kendimiz kodlamayı hedefliyoruz. Bilgisayara hükmetmeyi amaçlıyoruz. Başarısızlıkları başarıya dönüştürme yönünde atölyeler yapmak bizim için bir eğitim modelidir. Çocuklarımıza; başarısız olunan durumlarda neler yapmak gerektiğini birlikte veya tekil şekilde öğrenme yöntemleriyle kavratıyoruz.

Kavramları ileri taşıma, merak duyma, soru sorma, ihtiyaç giderme, problem çözme en sevdiğimiz çalışmalarımız!

Bizler problem sever eğitimcileriz. Düşüncelerine değer verilen, dinlenilen bireyler, toplumda yer sahibi olur ve iyi de bir dinleyici olurlar. Yaptığımız etkinliklerde (atölyelerde) öğrencilerimizin her birini dikkatle dinliyor, bizlerle eşit sayıda oy hakkına sahip şekilde interaktif kararlar veriyoruz. Böylece onların hayallerini gerçeğe dönüştürme yolunda olumlu adımlar atıyoruz. Tüm uğraşlarımız; ayakları üzerine basan, kendi fikirlerini uygulayan nesiller yetiştirmek.

 

Rakamsal karşılıklarımızı planlarken; bizim sürdürebilirliğimizi olumsuz yönde etkilemeyecek ve de ebeveynlerimizin bütçelerini sarsmayacak şekilde programlanmış durumdayız. Çocuklara verilen olumlu/olumsuz mesajlar çok önemlidir. Bu nedenle ders anında kullandığımız kelimeleri özenle seçiyor, geleceğin üretken bireylerini yetiştirmek için çocuklarımızı o yöne sevk ediyoruz.

“Üretelim/Düşünelim/Yapalım/Araştıralım/Deneyelim/Korkmayalım/Uğraşalım/Ertelemeyelim/Anlatalım…” mottoları ile.

Gerçek dünyanın fizikselliğine ek olarak soyut kavramlarında mental şekilde algılanabilmesine zemin oluşturmak için VR (Sanal Gerçeklik) istasyonları deneyimletiyoruz. Verilen sanal dünyadaki görevlerin tamamlanabilmesi demek, gerçek dünyadaki öngörülerin güçlenmesine, olumsuzlukların önceden tespitine ve böylelikle de geleceğe peşinen çözümler bulmaya vesile olmaktır. 

Hizmet almak istediğiniz organizasyonlarımızın detaylarını alt bölümden inceleyebilirsiniz. 

Esentepe Mah. Talatpaşa Cad. No:5 İç Kapı No:1 Kolektif House Levent Şişli/İSTANBUL

+(90) 533 027 7911

info@statcosmos.com